Aktuálne ponuky

    Nem található csomagajánlat!(1)

Ponuka programov

Úžasná rodinná dovolenka v Štúrove. Čaká Vás termálne kúpalisko Vadaš s atrakciami pre deti a rodiny s detmi až do septembra.

detaily

Zaujímavosti 

Mesto 

Štúrovo je známym turistickým centrom južného Slovenska nachádzajúce sa na ľavom brehu Dunaja priamo na hranici s Maďarskom.
Jeho termálne kúpalisko (fotodokumentáciu viď ďalej) s teplotou vody 42,5 stupňov z vulkanického prameňa a susedné mesto Ostrihom na pravom brehu s jej ohromujúcou katedrálou sú významnými lákadlami pre turistov.

Cez most Márie-Valérie sa dá kedykoľvek prejsť zo Śtúrova do Ostrihomu.

Termálne kúpalisko mesta (www.vadas.sk) 

Kúpalisko je obľúbeným cieľom domácich a turistov z okolitých krajín. Jej termálna voda pramení z vulkanickej vrstvy pod mestom.
Nájdete tu 7 veľkých rekreačných bazénov: morské pobrežie, plavecký, hviezda, krytý bazén, dva detské bazény a jeden masážny bazén so zvýšenou teplotou vody na relaxáciu a uvolnenie. V areálu kúpaliska nájdete ďalej množstvo športových a zábavných atrakcií.

Cez zimu funguje krytá plaváreň so saunou a možnosťou masáže.

Okolie Štúrova 

Okolie mesta ponúka nespočetné možnosti pre návštevníkov. Oblasť sútoku Hronu a Dunaja, okolité jazerá sú ideálnym prostredím pre rybárov a milovníkov vodných športov. Chránená oblasť Kováčovských kopcov je prekrásnym cieľom pešej a cykloturistiky. Ostrihomské pamätihodnosti – múzeá, katedrála, zrúcanina pevnosti a neďaleká majestátna pevnosť Visegrád ( Vyšehrad ) lákajú každoročné stovky ba tisíce domácich a zahraničných turistov.

Na záver je potreba pripomenúť, že hlavné mesto Maďarska (Budapešť) je od nášho mesta vzdialená iba 50 km a je takisto zaujímavým lákajúcim cieľom denných výletov.